GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 10188178
*
nr 1018 8178
VASE
1950s, Italy, ceramics, height: 25 cm,
1950-tal, Italy, keramik, höjd: 25 cm
Estimate:
300
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday February 15 2016
at 20:00:55
- Bid history
Time
Bidder
Bid
14/2 10:04:29
1
Vinnande bud
15/2 19:43:19
2
150 kr
15/2 19:43:19
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
*
VASE
Läs om budbetjänten
nr 1018 8178
VASE
1950s, Italy, ceramics, height: 25 cm,
1950-tal, Italy, keramik, höjd: 25 cm
Estimate: | 300 |
---|---|
Sold: | SEK 200 |
Auction date: |
Monday February 15 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
14/2 10:04:29 | 1 | Vinnande bud |
15/2 19:43:19 | 2 | 150 kr |
15/2 19:43:19 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.